Novinky

Novinky

Novinky (68)

Vážení zákazníci, během letních prázdnin (červenec – srpen) zůstává provoz kalírny neomezen. Budeme tu pro Vás tak, jak jste zvyklí - 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.
Pro všechny naše cementační automatické pece jsme nainstalovali kompaktní off-line filtrační systémy, které kontinuálně čistí kalící olej a udržují ho v trvale vynikajícím stavu.

Při kalení zpracovávaných dílů do oleje dochází k jeho kontaminaci usazeninami uhlíku, prachem, kovovými částicemi, rzí a dále také kondenzátem vody a produkty degradace vlastního oleje. Potenciálně změněná křivka chlazení (kalicí schopnost) při znečištění oleje karbonovými a dalšími usazeninami může mít za následek nižší kvalitu zpracovávaných dílů.

Pořízení filtrační technologie násobně prodlouží životnost kalicí kapaliny, zajistí její dlouhodobou stabilitu, odstraní z ní mechanické nečistoty spolu s oxidačními produkty kalení a tím i výrazně zvýší čistotu zpracovávaných dílů. Další výhodou je nižší spotřeba kalicího oleje a tím i snížení zátěže pro životní prostředí.

Dodání dánské technologie C.C. Jensen provedli zkušení technici z Filtration technology

Naši SUPERKOLEGOVÉ ze SUPERKALÍRNY jedou mezi Vás.

Můžete je potkat na autobusu MHD Pardubice nebo osobně v kalírně.

Rosteme, investujeme do vzdělávání, nejmodernějších technologií a zvýšení kapacit, a proto rozšiřujeme náš tým o pozice obchodně-technologické i výrobní. Více informací o otevřených pozicích najdete na kalirna.cz/KARIERA

Staňte se SUPERKALIČEM, přidejte se k našim SUPERKOLEGŮM.

Pokračujeme v modernizaci vybavení naší laboratoře a kontroly kvality. Pořídili jsme nejmodernější měřící přístroje od společnosti ATM Qness, resp. jejího českého zastoupení Metalco Testing.

Naše technologické zázemí rozšířily tvrdoměr Rockwell Qness 150 R a mikrotvrdoměr Qness 10 CHD Master +. Přístroje jsou plně datově integrované s naším specializovaným ERP díky automatickému modulu pro autonomní oboustrannou komunikaci. Data o testovaných vzorcích a požadovaných hodnotách jsou automaticky importována do řídících systémů tvrdoměrů a výsledky měření se načítají zpět do technologické průvodky zpracovávaných dílů.

Pořízení HRC tvrdoměru a mikrotvrdoměru bylo spolufinancováno z OP PIK

Digitální transformace společnosti

Cílem projektu je zefektivnění řízení firmy na základě využití nejmodernějších nástrojů komunikace, sběru a analýzy dat, dále pak zkvalitnění výstupních a mezioperačních kontrol, rozšíření výrobních kapacit a s tím související posílení konkurenceschopnosti.

Špičkový 3D digitální mikroskop Keyence VHX 7000 s kamerou se 4K rozlišením nám umožňuje velmi přesné a efektivní metalografické analýzy zobrazované přímo na obrazovce řídící jednotky a v reálném čase.
Největší výhodou našeho nejmodernějšího přístroje je přesnost měření a rychlost provádění analýz. Mikroskop disponuje širokým spektrem funkcí včetně detailního 2D měření s přesností na tisíciny milimetru, snímání 3D snímků povrchu a provádění 3D měření v řezu.
Mikroskop je plně datově integrovaný do našich vnitropodnikových systémů pro řízení kvality, což zabezpečuje dohledatelnost (track & trace) a ochranu dat získaných z prováděných analýz.
  
Pořízení 3D digitálního mikroskopu a dalšího nejmodernějšího laboratorního vybavení bylo spolufinancováno z OP PIK
Digitální transformace společnostilogo kalirna
Cílem projektu je zefektivnění řízení firmy na základě využití nejmodernějších nástrojů komunikace, sběru a analýzy dat, dále pak zkvalitnění výstupních a mezioperačních kontrol, rozšíření výrobních kapacit a s tím související posílení konkurenceschopnosti.

logo1logo2
Vážení zákazníci,

standardní provoz kalírny bude letos před vánočními svátky ukončen
v pondělí 20. prosince 2021 18:00 hodin.

Prosím, vyzvedněte si své zakázky 20.12.2021 do 18 hodin.
Vyzvednutí Vašeho zboží je nadále možné po předchozí domluvě
na tel: 605 453 939.

Pro realizaci zakázek mezi svátky či jiné mimořádné záležitosti nás v době
od 21.12.2021 do 2.1.2022 kontaktujte na tel. 605 453 939.

Zakázky v novém roce můžete přivážet od 6:00 hodin 3. ledna 2022.

Přejeme Vám klidné prožití svátků a do nového roku mnoho osobních
i pracovních úspěchů.

Těšíme se na spolupráci v novém roce.

Ing. Vendula Nováková Medunová a tým kalírny
V srpnu úspěšně dokončili technici společnosti Ipsen International GmbH, špičkového německého dodavatele zařízení pro tepelné zpracování, montáž a oživení dvou cementačních pecí s kalením do oleje.

Starší a energeticky neefektivní technologie jsme nahradili novými, energeticky úspornějšími, které jsou kontrolovány nejmodernějšími metodami řízení procesů tepelného zpracování.

Děkujeme týmu společnosti Ipsen International GmbH za bezproblémovou instalaci a flexibilitu při řešení našich požadavků.

collage 9 2021
Realizace energeticky úsporných opatření byla spolufinancována z prostředků EU – pro více informací viz odkaz.

Úspěšně jsme realizovali přechod na nízkoemisní mobilitu. V areálu kalírny jsme instalovali neveřejnou rychlonabíjecí stanici, která bude sloužit pro nabíjení nového elektromobilu a v budoucnu i dalších EV/PHEV vozidel.

více podrobností najdete na stránkách prodejce zde

a dále na LinkedIn dodavatele nabíjecí stanice.    

Pořízení elektromobilu a rychlonabíjecí stanice bylo spolufinancováno z OP PIK

logo kalirnaElektromobilita ve společnosti

Cílem projektu je zavedení inovativní technologie nízkouhlíkové dopravy ve společnosti a využití způsobu čisté dopravy. Elektromobil a nabíjecí stanice umožní snížení nákladů společnosti a příspěvek ochraně životního prostředí snížením uhlíkové stopy.

eu ministerstvo

Vážení zákazníci, během letních prázdnin (červenec – srpen) zůstává provoz kalírny neomezen. Budeme tu pro Vás tak, jak jste zvyklí - 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

V prvním čtvrtletí tohoto roku jsme dokončili druhou fázi projektu, jehož hlavním cílem je zvyšování energetické účinnosti výrobních zařízení.

V rámci tohoto projektu jsme nahradili komorovou popouštěcí pec za novou, energeticky efektivnější a dále splňující požadavky na moderní řízení procesů tepelného zpracování.

Děkujeme týmu společnosti REALISTIC, a.s. za skvělou spolupráci a včasné dodání.

více podrobností najdete na stránkách výrobce zde