Novinky

Rychlý Slovakiaring štěstí nepřinesl

Po dvou závodech na technických tratích v Maďarsku přišel v půlce července ke slovu nejrychlejší okruh celého seriálu Slovakiaring a zároveň jediný, kde se jedou 2 závodní jízdy v jednom dni. Pro srovnání, zatímco na Hungaroringu přesáhne rychlost hranici 200 km/h pouze jednou, na Slovakiaringu hned pětkrát během jediného kola.

Již ale v zaváděcím kole se formule chovala velmi zvláštně, zadní část šla do smyku i v relativně nízkých rychlostech. Že jsme udělali fatální chybu, bylo jasné hned v první zatáčce. Formule ustřelila bez jakéhokoliv náznaku či varování a i přes bleskovou korekci volantem skončila i s jezdcem v kačírku, ze kterého nebylo cesty zpět. Jediné štěstí bylo, že se ostatní jezdci stačili letícímu vozu vyhnout.

Ze Slovenska jsme tak odjeli s letos zatím nejhorším výsledkem. Na druhou stranu nemůžeme závody hodnotit pouze negativně. Očekávali jsme, že naše ztráta na soupeře bude na rychlé trati daleko větší, obzvlášť s přihlédnutím k faktu, že konkurence disponuje nejen daleko silnější technikou (někteří jezdci dokonce aktuálními modely Formule Renault 2.0), ale také násobně většími rozpočty. Z tohoto pohledu jsme s našim výkonem maximálně spokojení a jsou to právě tyto situace, které nás vždy motivují bojovat s maximálním nasazením.