Novinky

Horké zlato z Hungaroringu

Necelý měsíc po druhém závodě Carbonia Cupu 2018, který se odehrál na Pannoniaringu, přišel ke slovu okruh známý z kalendáře Formule 1 – na kraji Budapešti ležící Hungaroring.

Hned po pár zatáčkách jsme se vymanili z tlaku zbytku pole a náskok v klidu zvyšovali. Pohoda skončila hned ve třetím kole. Na trati zavlály žluté vlajky a na trať vyjel safety car. Jakkoliv jsou zdejší traťoví komisaři skvělí a signalizují na jedničku, odklízení Starkova Renaultu zabralo dobrou polovinu závodu. Kroužení za zpomalovacím vozem nevyhnutelně vede k některým změnám. Jednak je nesmírně náročné udržovat pneumatiky v teplotním okně, naopak chlazení motoru ztrácí na efektivitě, ale co je hlavní – vybudovaný náskok je rázem ta tam.

Postartovní bezmoc byla ještě v živé paměti, v případě restartu závodu se však na rozdíl od klasického startu dá leccos vymyslet. Nestartuje se na světla, nýbrž tempo určuje první v pořadí, což otevírá jisté možnosti využít momentu překvapení a soupeře setřást ještě před nájezdem na rovinu. To se naštěstí podařilo velmi dobře a v závěrečném tříkolovém sprintu jsme celkové vítězství uhájili.

Výsledky závodu (TOP 6)

1. Honza Rieger

Rieger Motorsport

Gloria C8F

20:06,826

2. Pavel Machulda

HKC RACING

Formula Renault 2.0

+5,877

3. Günter Weiß (D)

ULFI-RENNTEAM

Formula Renault 2.0

+7,707

5. Václav Laušman

VETTE Group

Formula Renault 2.0

+18,642

4. Tim Rädlein (D)

Rädlein Racing

Formula Renault 2.0

+18,823

6. Miroslav Petkov (BLR)

Chabrmotorsport

VanDiemen RF02

+43,998