Slide background

Manager

Dokončili jsme první fázi modernizace naší laboratoře.

Na konci března jsme dokončili výměnu nábytku v naší metalografické laboratoři. Zvýšili jsme bezpečnost práce s chemickými látkami instalací pracovní stanice s digestoří a s výkonným ventilátorem, který zabezpečuje dokonalý a účinný odtah všech výparů.

Podívejte se na naší novou laboratoř (obrázek výše). Ta ale prokoukla!

Rádi bychom Vám oznámili, že během Velikonočních svátků nebude provoz přerušen.

V případě dotazů nás kontaktujte.

Vážení zákazníci,

standardní provoz kalírny bude letos před vánočními svátky ukončen
 v pátek 21. prosince 2018.

Prosím, vyzvedněte si své zakázky 21.12.2018 do 16 hodin.

Vyzvednutí Vašeho zboží je nadále možné po předchozí domluvě
na tel: 605 453 939.

 Pro realizaci zakázek mezi svátky či jiné mimořádné záležitosti nás v době 
od 21.12.2018 do 2.1.2019 kontaktujte na tel. 605 453 939.

 Zakázky v novém roce můžete přivážet od 6 hodin ve středu 2. ledna 2019.

Přejeme Vám klidné prožití svátků a do nového roku mnoho osobních
i pracovních úspěchů.

Těšíme se na spolupráci v novém roce.

 Ing. Vendula Nováková Medunová a tým kalírny

28 formulí na startu závodu, solidní divácká účast a nádherné babí léto. Co víc si mohli jezdci a příznivci motorismu na mosteckém autodromu přát?

Rekordní počet vozů na startu vyloženě lákal a motivoval k předvedení co možná nejlepšího výsledku.

Sezona 2018 tak zcela splnila náš cíl. A kdybychom nezaznamenali výpadek na Slovakiaringu, slavili bychom i obhájení absolutního vítězství. Na kdyby se ale nehraje a v motorsportu obzvláště ne. I s vítězstvím mezi formulemi jsme maximálně spokojeni a věříme, že jsme naše fanoušky ani partnery nezklamali.

Závěrem nám dovolte poděkovat všem našim přátelům a příznivcům, kterých za námi přišla opravdu spousta, naší mamce za vynikající raut a v neposlední řadě i našim partnerům: PINC - nákladní doprava, LUTOPOL, MK-RACING, Moster, MEDUNA vakuová kalírna, Invel Plus, Tyrex, FRROD reklama, iRacingNews a ČeskéOkruhy.cz.

Výsledky závodu

1. Matěj Kácovský

HKC Academy

Formula Renault 2.0

11 kol

18:01.370

2. Pavel Machulda

HKC Racing

Formula Renault 2.0

11 kol

18:01.636

3. Petr Zelenka

EFFECTIVE RACING

Formula Renault 2.0

11 kol

18:04.937

4. Honza Rieger

Rieger Motorsport

Gloria C8F

11 kol

18:10.276

5. František Pros

GT2 Motorsport

F4 Tatuus Abarth

11 kol

18:12.170

6. Tomáš Chabr

Chabrmotorsport

Formula Renault 2.0

11 kol

18:20.015

Náš dlouholetý zákazník, společnost VIBROM spol. s r.o. z Třebechovic pod Orebem, rozšířil svou výrobu o další špičkovou technologii.

U příležitosti otevření nového provozu vedení Vibromu uspořádalo setkání obchodních partnerů.

Vibrom tradičně vyrábí díly pro textilní vodiče technologií CIM (Ceramic Injection Molding - metodou horkého lití z keramických prášků). V roce 2012 začal testovat a v roce 2014 vyrábět kovové díly technologií MIM (Metal Injection Molding - plastické vstřikování kovů).

Na setkání spolupracujících firem vedení Vibromu představilo nově upravené prostory s automatizovanými linkami pro MIM – unikátní technologií, kterou v ČR využívají jako jediní.

Děkujeme za pozvání a přejeme mnoho obchodních úspěchů.

Kvalita je pro zákazníka určujícím faktorem výkonosti organizace. Poskytování vysoce kvalitních a bezpečných služeb, plnění potřeb a přání zákazníků, dodržování právních předpisů tykajících se kvality, bezpečnosti a životního prostředí a respektování dalších požadavků zainteresovaných stran jsou součástí života naší firmy.

Dne 15.5.2018, kdy úspěšně proběhl re certifikační audit certifikačním orgánem TÜV SÜD Czech s.r.o., zakončila naše organizace přechod integrovaného systému managementu kvality a environmentálního managementu společnosti na nové normy ISO 9001:2016 a 14001:2016.

Po dvou závodech na technických tratích v Maďarsku přišel v půlce července ke slovu nejrychlejší okruh celého seriálu Slovakiaring a zároveň jediný, kde se jedou 2 závodní jízdy v jednom dni. Pro srovnání, zatímco na Hungaroringu přesáhne rychlost hranici 200 km/h pouze jednou, na Slovakiaringu hned pětkrát během jediného kola.

Již ale v zaváděcím kole se formule chovala velmi zvláštně, zadní část šla do smyku i v relativně nízkých rychlostech. Že jsme udělali fatální chybu, bylo jasné hned v první zatáčce. Formule ustřelila bez jakéhokoliv náznaku či varování a i přes bleskovou korekci volantem skončila i s jezdcem v kačírku, ze kterého nebylo cesty zpět. Jediné štěstí bylo, že se ostatní jezdci stačili letícímu vozu vyhnout.

Ze Slovenska jsme tak odjeli s letos zatím nejhorším výsledkem. Na druhou stranu nemůžeme závody hodnotit pouze negativně. Očekávali jsme, že naše ztráta na soupeře bude na rychlé trati daleko větší, obzvlášť s přihlédnutím k faktu, že konkurence disponuje nejen daleko silnější technikou (někteří jezdci dokonce aktuálními modely Formule Renault 2.0), ale také násobně většími rozpočty. Z tohoto pohledu jsme s našim výkonem maximálně spokojení a jsou to právě tyto situace, které nás vždy motivují bojovat s maximálním nasazením.

 

Necelý měsíc po druhém závodě Carbonia Cupu 2018, který se odehrál na Pannoniaringu, přišel ke slovu okruh známý z kalendáře Formule 1 – na kraji Budapešti ležící Hungaroring.

Hned po pár zatáčkách jsme se vymanili z tlaku zbytku pole a náskok v klidu zvyšovali. Pohoda skončila hned ve třetím kole. Na trati zavlály žluté vlajky a na trať vyjel safety car. Jakkoliv jsou zdejší traťoví komisaři skvělí a signalizují na jedničku, odklízení Starkova Renaultu zabralo dobrou polovinu závodu. Kroužení za zpomalovacím vozem nevyhnutelně vede k některým změnám. Jednak je nesmírně náročné udržovat pneumatiky v teplotním okně, naopak chlazení motoru ztrácí na efektivitě, ale co je hlavní – vybudovaný náskok je rázem ta tam.

Postartovní bezmoc byla ještě v živé paměti, v případě restartu závodu se však na rozdíl od klasického startu dá leccos vymyslet. Nestartuje se na světla, nýbrž tempo určuje první v pořadí, což otevírá jisté možnosti využít momentu překvapení a soupeře setřást ještě před nájezdem na rovinu. To se naštěstí podařilo velmi dobře a v závěrečném tříkolovém sprintu jsme celkové vítězství uhájili.

Výsledky závodu (TOP 6)

1. Honza Rieger

Rieger Motorsport

Gloria C8F

20:06,826

2. Pavel Machulda

HKC RACING

Formula Renault 2.0

+5,877

3. Günter Weiß (D)

ULFI-RENNTEAM

Formula Renault 2.0

+7,707

5. Václav Laušman

VETTE Group

Formula Renault 2.0

+18,642

4. Tim Rädlein (D)

Rädlein Racing

Formula Renault 2.0

+18,823

6. Miroslav Petkov (BLR)

Chabrmotorsport

VanDiemen RF02

+43,998

 

Po úvodním závodě v Mostě se mezinárodní seriál závodů Carbonia Cup přesunul o necelých 600 kilometrů na východ, konkrétně na maďarský Pannoniaring. Tato technická trať v sobě snoubí pomalé vracečky s velmi rychlými zatáčkami na srdce, kde ručička tachometru atakuje i dvousetkilometrovou hranici a kde boční přetížení dosahuje až 2,5 G.

Závod sám o sobě nenabídl mnoho zajímavých momentů. Již po prvním kole se nám podařilo vypracovat náskok a ten pomalu zvyšovat až do samotného konce. Výsledkem pak bylo nejen vítězství stylem start – cíl, ale i krásný pohár za absolutně nejrychlejší kolo.

Výsledky závodu (TOP6)

1. Honza Rieger

Rieger Motorsport

Gloria C8F

21:25.874

2. Günter Weiß (D)

ULFI-RENNTEAM

Formula Renault 2.0

+12.221

3. Petr Zelenka

HKC Racing – LUTOPOL

Formula Renault 2.0

+15.362

4. Tobias Möhring (D)

Möhring Motorsport

Formula König

+1 kolo

5. Matthias Stark (D)

STARK motorsport

Formula Renault 2.0

+1 kolo

6. Jeanette Siegert (D)

Team Siegert

MT 77

+ 2 kola

 

Kvalifikace se vyvíjela podle očekávání a spíše než zajíždění rychlých kol šlo o správné načasování a hledání volného místa v provozu. O jediné vzrušení se postaral hned v první zatáčce Petr Zelenka, který z druhé řady prosvištěl skrz kačírek a jen tak tak, že se na výjezdu naše stroje neseznámily důvěrněji. Ve zbytku závodu, který byl zkrácen v důsledku dlouhého odklízení havarovaného vozu z předchozího klání a vyhlášce o omezení hluku, bylo důležité pošetřit techniku a dojet si pro svou porci bodů. V cíli jsme obsadili 2. místo v absolutní klasifikaci a 1. místo ve skupině D1.

Výsledky závodu

1. Vladimír Netušil

EFFECTIVE Racing

Formula Renault 2.0

 

2. Honza Rieger

Rieger Motorsport

Gloria C8F

+22,267

3. Petr Zelenka

HKC Racing – LUTOPOL

Formula Renault 2.0

+44,074

4. Václav Laušman

VETTE Group

Formula Renault 2.0

+44,450

5. Tim Rädlein (DE)

Rädlein Racing

Formula Renault 2.0

+ 1 kolo

6. Miroslav Petkov (BLR)

Chabrmotorsport

VanDiemen RF02

+ 1 kolo

 

 

Novinky

Modernizace laboratoře

Dokončili jsme první fázi modernizace naší laboratoře. Na konci března jsme dokončili výměnu nábytku v naší…

Velikonoční provoz

Rádi bychom Vám oznámili, že během Velikonočních svátků nebude provoz přerušen. V případě dotazů nás…

Kalírna MEDUNA má nové logo

V roce 2019 slaví kalírna MEDUNA 20. výročí svého působení v oblasti tepelného zpracování. K…

Zajímají nás nové technologie

Jak nejlépe porozumět 3d tisku a fungování 3d tiskáren? My jsme zvolili workshop, kde jsme…

Sváteční provoz kalírny

Vážení zákazníci, standardní provoz kalírny bude letos před vánočními svátky ukončen  v pátek 21. prosince…

Kvalita

ISO OHSAS 18001

Hlavním kapitálem naší společnosti jsou lidé, její zaměstnanci, ale i externí spolupracovníci.

Naše firma cítí povinnost chránit si svá nejcennější aktiva a proto jsme integrovali přísné principy bezpečnosti práce a ochrany zdraví do veškerých našich činností.

OHSAS 18001 tvoří, spolu s ISO 9001 a ISO 14001, certifikovaný integrovaný systém.

Stáhnout certifikát

ISO 14001

Vedení společnosti si plně uvědomuje svou odpovědnost vůči životnímu prostředí a nutnost maximálně skloubit aktivity firmy s principy trvale udržitelného rozvoje.

Za tímto účelem byl od roku 2014 doplněn vnitřní systém řízení o environmentální aspekty.

Nově proběhla certifikace podle ISO 14001:2016.


Stáhnout certifikát

ISO 9001

Systém řízení jakosti společnosti je nově certifikován v souladu se standardy ISO 9001:2016.

V naší společnosti je úsilí o nejvyšší kvalitu součástí každodenního života firmy.
Důkazem toho je nejen pravidelná certifikace kvality, ale také i desítky úspěšných zákaznických auditů. Kvalita je v naší firmě prioritou číslo jedna.

Stáhnout certifikát